Pavasara atlaides

23 03 2011

Kaut kā ierasts, ka pavasaris saistās ar jauniem plāniem, iepirkumiem un atlaidēm. Bieži vien grūti izvēlēties, ko iegādāties – pakalpojumu vai tā sniedzēju? Laba izvēle noteikti ir kāda “brenda” mantiņa vai ceļojums. Labas lietas un atmiņas ir tomēr ilgtermiņa lietošanai. Pēc zināma šaubu perioda, šogad nolēmu iegādāties kaut ko, cerams, ienesīgāku – šo pakalpojumu sniedzēju akcijas. Šobrīd diviem uzņēmumiem:

LVMH: viens no lielākajiem zīmolu īpašniekiem pasaulē, kas samērā veiksmīgi paplašina savu darbību un zīmolu klāstu. P/E ap 18 un 2% dividendi šobrīd tas šķiet samērā saprātīgs ieguldījums. Risks, protams, ir Ķīnas ekonomikas bremzēšanās, Japānas traģēdija u.c. starptautiskie faktori it kā varētu mazināt pieprasījumu pēc luksus precēm, bet tas, manuprāt, pietiekoši atspoguļojies akcijas cenas kritumā pēdējos mēnešos. Labākais ir tas, ka zīmoliem tiešām ir pricing power, man tiešām grūti saprast, kā skropstu tušas cenas Stockmann burtiski pāris gados ir dubultojušās. Varbūt man personīgi gribētos LVMH vairāk pulksteņu zīmolu, bet pieļauju, ka lielāko daļu zīmolu preču iepirkumu lēmumu tomēr pieņem sievietes. Šodienas cena: 108.1 EUR.

Carnival Plc: iepatikās, ka kruīzu biznesā faktiski ir duopolija, kur Carnival un Royal Carribean kontrolē ap 80% tirgus. Akciju cena arī jauki samazinājusies Lībijas naftas krīzes iespaidē, tai skaitā pēc vakardienas rezultātu publicēšanas, bet man nav īpašu šaubu, ka ar laiku degvielas cenu pieaugums jauki atspoguļosies biļešu cenās. Varbūt pat tik daudz, ka varēšu ar akcijām nopelnīt tik daudz, lai aizbrauktu kruīzā. Vakardienas cena: 39.16 USD.

Advertisements

Darbības

Information

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s
%d bloggers like this: